Son Yazılar
Home / Soru-Cevap / Milli kimliğin oluşmasında Asya Hun Devletinden günümüze kadar kurulmuş olan Türk Devletlerinin etkileri var mıdır? Neden?

Milli kimliğin oluşmasında Asya Hun Devletinden günümüze kadar kurulmuş olan Türk Devletlerinin etkileri var mıdır? Neden?

Bu bölümde öğrencilerimizden isteğimiz sorulara buradaki cevapları aynen yazmaları değildir. Soruların cevaplarını bulmada zorlandıklarında buradaki cevabı örnek alarak kendi cevabını oluşturmalarıdır. Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

Milli kimliğin oluşmasında Asya Hun Devletinden günümüze kadar kurulmuş olan Türk Devletlerinin etkileri var mıdır? Neden?

Cevap: Milli kimlik, bir milletin kendine özgü düşünüş ve yaşayış biçimidir. Milli kimliğin oluşmasında geçmişten günümüze kadar kurulan tüm Türk Devletlerinin etkisi vardır. Çünkü Türk tarihine baktığımızda yeni kurulan devletler birçok alanda kendinden önceki devleti örnek almıştır. Devletlerin isimleri farklı olsa da devleti oluşturanlar Türk oldukları için milli kimliğin öğelerini taşımaya ve aktarmaya devam etmişlerdir. İlk Türk Devletlerinde uygulanan adetlerin günümüzde devam ettiğini görürüz. Mesela yolcunun arkasından su dökmek, gelinin beline, nişan merasiminde vb. kırmızı kurdele (kısmet ve uğuru temsil eder) takmak, büyüklere saygıda kusur etmemek, temizliğe önem vermek gibi adet ve geleneklerimiz geçmişten günümüze devam etmektedir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazıların/içeriklerin tüm hakları “tarihyolu.com” aittir. Öğrenciler yazıları ödevleri için kullanabilirler. Diğer kullanımlar için yazının/içeriğin tamamı kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya/içeriğe aktif link verilerek kullanılabilir.

Bir Yorum

  1. güzel olmuş teşekkürler 🙂

Bir Cevap Yazın