Home / Hakkımızda

Hakkımızda

Neden tarihyolu.com adlı siteyi kurduk?

Sosyal bilimler alanındaki internet içeriklerinin yüzeyselliğini, yetersizliğini ve anlaşılmazlığını ortadan kaldırmak, doğru bilgiye kolay ve anlaşılır bir şekilde ulaşmayı sağlamak amacıyla bu siteyi kurduk.

Çalışmalarımızı nasıl hazırlamaktayız?

Tarihyolu.com isimli siteyi kurmadan internette bazı konuları aradığımızda, birçok sitenin aynı yazıyı kopyalayıp yapıştırdığına tanık olduk. Bu yüzden çalışmalarımızda başka sitelerdeki yazıları kopyala yapıştır yapmayıp, farklı kaynaklardan araştırma yaparak en iyisini hazırlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda içeriği en sade ve anlaşılır düzeyde vermeye çalışıyoruz. Yazılarımızın çoğu özgün bir içeriğe sahip, özgün bir içerik oluşturmak için bir-üç saat çalışmalar yapmaktayız.

Tarihyolu.com sitesinden kimler faydalanabilir?

Lise öğrencileri, açık lise öğrencileri, YGS, LYS, KPSS, ÖABT ve benzeri ÖSYM sınavlarına hazırlanan öğrenciler sitemizden faydalanabilir.

Tarihyolu.com sitesinin hedefleri nelerdir?

Tarih ve sosyal bilimler alanında ülke genelinde kullanıcı sayısını artırarak, daha fazla kişiye bilgi aktarımını sağlamak. Tarih alanında ülke genelinde tercih edilebilir bir kaynak oluşturmak.