Son Yazılar
Home / Soru-Cevap / Ateşin kontrol altına alınması, insan hayatında ne gibi değişikliklere neden olmuştur?

Ateşin kontrol altına alınması, insan hayatında ne gibi değişikliklere neden olmuştur?

Bu bölümde öğrencilerimizden isteğimiz sorulara buradaki cevapları aynen yazmaları değildir. Soruların cevaplarını bulmada zorlandıklarında buradaki cevabı örnek alarak kendi cevabını oluşturmaları veya kendi cevaplarını kontrol etmeleridir. Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

CEVAP: 

İnsanlar yiyeceklerini pişirilerek tüketmeye başlamıştır. Doğadaki tehlikelerden ve yabani hayvanlardan korunma sağlanmıştır. Toprak pişirilerek topraktan kap kacak yapılmıştır. Madenler eritilerek madenden araç gereçler yapılmıştır. Aydınlanma ve haberleşmede ateşten faydalanılmıştır. İlk insanlar ateş sönmesin diye ateşin başında nöbet tutmuşlardır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazıların/içeriklerin tüm hakları “tarihyolu.com” aittir. Öğrenciler yazıları ödevleri için kullanabilirler. Diğer kullanımlar için yazının/içeriğin tamamı kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya/içeriğe aktif link verilerek kullanılabilir.

 2 Yorumlar

  1. Emeğinize sağlık sınavlarda katkısınin çok büyük olacağına eminim mail adresime gönder menizi RCA edebilir miyim teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın