Son Yazılar
Home / Okuma Odası / 18 Yılın Faturası

18 Yılın Faturası

Çarşı-Pazar hesabıyla ekonomi konuşmayı çok seven bir millet olduk. Sorsak hepimiz bu ülke için canımızı veririz. Ama iş cebimize dokununca nedense çıkarlarımız zedeleniyor. Vatan sevgimiz aklımıza gelmiyor.  

Bu ülkenin ekonomik açıdan en büyük sorunu askeri açıdan dışa bağımlı olmasıydı. Etrafımız düşmanlarla dolu olunca dolayısıyla bütçedeki en büyük pay askeri harcamalara ayrılıyor. Ve almış olduğumuz silahlar düşmanlarımızla iş birlikteliği olanlardan, hatta bugün onlara apaçık destek verenlerden, sağlanıyordu. Sonra adamlar bize dağı taşı bombalatıyorlardı. Bugün bazı şeyler değişmeye başladı. Sevinin çünkü bugünkü değişimin meyvelerini belki biz yiyemeyeceğiz ama çocuklarımız yiyecek inşallah.

Şu kişisel çıkarlarınızı, hesaplarınızı bir kenara bırakın, önce vatan deyin! Devletin istikbali deyin. Milletin çıkarları deyin! Bırakın şu çarşı-pazar hesabını. 100 yıl önce verilen mücadeleyi düşünün! İnsanlar o zamanda refah içinde yaşamıyorlardı.

Kıyaslama yapıyorsunuz. 18 yılın faturası diye. 18 yıl önce vatandaş nasıl hizmet alıyordu. Şimdi nasıl alıyor. Vicdanı olan herkes bunu açıklasın. Yeni nesil araştırsın. Toplumların refah seviyesinin yükselmesi bir anda olmaz, zamanla olur. Biz bugün sıkıntı çekeceğiz ki, çocuklarımız rahat etsin.

Bir Cevap Yazın